حدیث

مقاله

آیا می توانم با یک طلبه زندگی کنم؟

من 25 سالمه در خانواده ی غیرمذهبی متولد شدم ولی عقاید مذهبی دارم هفته پیش یه خواستگار طلبه داشتم البته هنوز در حد حرف هست. می دونم پدر و مادرم مخالفند نمی دونم این موضوع رو بهشون بگم یا نه؟ هنوز باهاشون صحبت نکردم من تنها دختر خانواده هستم و فقط یه برادر دارم برا همین خیلی در موردم حساسیت به خرج می دن از طرفی خودم فک می کنم یه کسی رو برای زندگی آینده خودم باید انتخاب کنم که هم عقیده و هم فکرم باشه از طرفی مادر و پدرم و از طرف دیگه هم نمی دونم میتونم با یه طلبه زندگی کنم یا نه؟!  باید چیکار کنم

پاسخ مشاور:

سلام شما باید با خونوادتون صحبت کنید و به اون ها بگید که دوست دارید با کسی ازدواج کنید که عقاید مذهبی داشته باشه؛ البته اگه علاوه بر عقاید مذهبی، رفتار مذهبی نیز داشته باشید و بخواهید بر همین عقاید و رفتار بمونید، باید با یه فرد مذهبی ازدواج کنید و الا در طول زندگی قطعاً با مشکل مواجه می شید؛ خونواده شما حتماً خوشبختی شما رو می خوان و دوست ندارن با مشکل مواجه بشید؛ اگه حرف شما قبول نمی شه، از یه نفر که حرفش مورد قبول خونوادتون هست کمک بگیرید.

در مورد خانواده غیر مذهبی، همه یک جور نیستن یک وقت غیر مذهبی و مخالف مذهب هستن و یک وقت غیر مذهبی هستن اما به مذهبی ها علاقه دارن اما خودشون به خاطر جو یا تنبلی یا مراوده با افراد غیرمذهبی اعمال دینی رو انجام نمی دن.

خواستگار شما هر کسی باشه طلبه یا غیر طلبه به هر حال باید تحقیق و بررسی کنید تا ببینید مناسب هم هستید یا نه؛ چون همه افراد مذهبی هم اینطور نیست که مناسب هم باشن و ممکنه اخلاق و رفتارشون به هم نخوره.

زندگی با یک طلبه معمولاً مستلزم تحمل برخی محدودیت های مالی و اجتماعی است، باید ببینید توان تحمل آن محدودیت ها را دارید یا نه.

  • دیدگاه‌ها

0 دیدگاه‌ها

Top