حدیث

مقاله

هم زیباترم هم پولدارتر

قبل از هرچیز میخواستم تشکر کنم بابت سایت خوب و واقعا مفیدتون
یه سوال در زمینه ی ازدواج داشتم،ممنون میشم اگه راهنماییم کنید
من 20 سالمه،یک سال قبل با پسری 26 ساله آشنا شدم.از همون ابتدای رابطه با قصد و نیت ازدواج جلو رفتیم.
علت شروع رابطه ام هم این بود که واقعا احساس تنهایی میکردم،فکر میکردم یه چیزی کم دارم تو زندگیم،نیمه ی گمشده ام رو خدا رو شکر تو این یک سال مشکل خاصی با هم نداشتیم،البته چون هرکدوم از شهرهای متفاوت هستیم دیدارهامون هم محدوده ایشون یک بار با مادرم هم ملاقات داشتن،در کل جوان خوب و سالمی هستن،اما مادر من زیاد به این وصلت راضی نیست چون ما از لحاظ مالی در سطح بالایی هستیم و ایشون در سطح متوسط هستن همه ی شرایط خونواده ام هم برای ازدواج قبول کردند از لحاظ زیبایی هم خودم از ایشون بالاترم،این دو علت کمی منو در مورد ادامه ی رابطه با ایشون به شک و تردید انداخته خونواده های هردوی ما در جریان این رابطه هستن، اما خب دیدار رسمی نداشتن ایشون فعلا سرباز هستن و مادر من هم شرط گذاشتن که اگه ایشون مقطع دکترا قبول نشن رابطه مون رو باید تموم کنیم خواستم درمورد ادامه یا عدم ادامه ی این رابطه راهنماییم کنید
ممنونم
پاسخ
سلام
در سوال شما چند تا مورد مشاهده میشه که باید حل بشه
1.اختلاف خانوادگی از لحاظ مالی
2.بحث برتری شما از لحاظ زیبایی
3.تحصیل ایشون در مقطع دکترا
4.ارتباط شما با ایشون
در مورد در مورد دور بودن شهرتون از همدیگه باید عرض کنم که اگه شما وابستگی زیادی به خانوادتون ندارید و میتونید دور از اونها زندگی کنید مشکلی بوجود نیماد.
در زمینه اختلاف خانوادها از لحاظ مالی در صورتی که همدیگه رو همینجوری که هستن با همین وضعیت بپپذیرند و بهم احترام بذارند و فخر فروشینکنند مشکلی بوجود نمیاد.
در مورد بحث زیبایی هم عرض کنم که شما به هر حال دخترید و معمولا زن ها نسبت به مرد زیباترند و اگه چهره ی ایشون طوریه که به دلتون می شینه و می پسندیش کافیه، البته ظاهر ایشون رو در کنار بقیه خوبیها بطور کلی ببینید و بعد نمره بدید ظاهر رو به تنهایی نبینید چرا که ممکنه فردی با ظاهری زیباتر به خواستگاری تون بیاد اما بقیه ملاکهاتون رو نداشته باشه.
در مورد تحصیل که مادرتون گفتن باید دکترا قبول بشه خدمتتون عرض کنم که شما باید به چند نکته توجه کنید:
1.شما به مادرتون بگید فایده و ثمره درس خواندن ایشان چیست؟ آیا در سطح و کیفیت کاری و شغلی اش ثمری دارد یا نه و آیا صرفا به این خاطر هست که دیگران نگویند فلانی دامادش و یا همسرش لیسانس و...هست است و صرفا به خاطر کلاسش بنا گذاشته که باید درس بخواند و دکترا بگیرد که در این صورت شما باید خانواده را قانع کنید که این اثر واقعی در زندگی ندارد.
2.آیا توانش را دارد اذیت نمی شود و به زحمت نمی افتد؟
3. مدرک و شغل و...مال بیرون از خونه هست و فایده چندانی تو روابط خانوادگی ندارد ممکنه تو رفتارش با همسر و فرزندانش تاثیر بذاره ولی این صرفا تحصیل نیست که تاثیر گذاره چه بسا افرادی هستند که دیپلم دارند ولی از لحاظ فهم و درک و اخلاق در مرتبه ی بالایی قرار دارند.
و اخرین مورد ارتباط شما با ایشون هست که به شما توصیه میشه که این ارتباط ولو محدود رو قطع کنید و بگید که برای خواستگاری رسما اقدام کنند شاید مادرتون با دیدن خانوادش نظرش عوض بشه.
اگه شما رابطه رو به این شکل ادامه بدید اگه تا حالا دچار علاقه نشده باشید ممکنه دلتون درگیر بشه و بهم علاقه مند بشید و درصورت عدم رضایت خانوادها دچار مشکل میشید.

  • دیدگاه‌ها

0 دیدگاه‌ها

Top