حدیث

مقاله

زن بی بند و بار نمی خوام

سلام.وقت دوستان بخیر باشه ببخشید یک سوال از حضورتون داشتم.من عاشق یک نفر شدم که بعد 5ماه فهمیدم حجاب و مقید بودن نسبت به اقوام نامحرم از طرف پدری خیلی واسشون مهمه ولی از طرف مادر نه متاسقانه و اون اعتقادات طرف مادرشو بیشتر قبول داره. ولی من توی یک خونواده مقیدبدنیا اومدم.در حدی که چادری اند.و اینکه تو مجالس با زن ایندم باشم و جلو اقوام نامحرمش بی حجاب باشه و یا دست بده اصلا نمیتونم. بخودشم گفت ، گفت نگران نباش بابا درست میشه.با اینکه دوسش دارم ولی اگه 1هزارم درصد احتمال بدم بی حجاب بازم می مونه همه چیرو کات میکنم چون اصلا بی بند وباری رو دوس ندارم.میخاد الان که 5ماه گذشته میخاد500ماه بگذره.
حالا بنظر شما دوستان خودشو درست میکنه با ایینکه بهش گفتم یا نه؟
با سلام و عرض تشکر از سوالی که مطرح کرده‌اید
ما هم به نوبه خود از داشتن چنین حساسیتهایی از جانب شما جوان عزیز خوشحال و مسروریم .
مسائل اعتقادی و حد و حدود رعایت شئونات اسلامی از جمله معیارها و ملاکات انتخاب همسر هستش که باید حتما در مسئله انتخاب همسر آینده مد نظر قرار گرفته بشه.
در جریان تعیین معیارهای انتخاب همسر با توجه به اهمیت داشتن اصل این موضوع و با در نظر گرفتن این نکته که خود شما هم براتون این مسئله از اهمیت بالایی برخوردار هستش حتما با دقت موضوع را بررسی نمایید.
نمیتوان به طور قطع گفت که کسی که در این روابط خیلی اهل رعایت نبوده چقدر در زندگی آینده میتونه اینجور مسائل را رعایت کنه پس از این بابت به طور معمول باید بپذیرید که ممکن هست در آینده کم و زیادهایی در رعایت اینجور مسائل پیش بیاد
شما موظف هستید که به طور مستقیم و بدون هیچ پنهان کاری اهمیت این مسئله رو با همسر آیندتون در قالب سوالهای مختلف مطرح کنید و با جوابهایی که ایشون میدند بفهمید که چقدر برای مسئله اهمیت قائل هستند و چقدر مصمم به درست کردن و رعایت کردن شئونات اینگونه روابط در زندگی آینده میباشند.
اگر مصمم بودن رو در ایشون ندید و یا اگر دیدید ولی شما از روز اول انتظار دارید که همه مسائل رو به یک باره رعایت بکنه قاعدتا جواب ما برای این ازدواج منفی هستش ولی در صورت مصمم بودن ایشان و کنار آمدن شما با این مسئله که حل کامل مسئله نیازمند زمان بیشتری است ایرادی برای اقدام به ازدواج وجود ندارد.
البته نکته دیگری که میتوانید مورد استفاده قرار دهید این است که برای اطمینان خود، مدت زمان عقد را کمی طولانی تر در نظر بگیرید تا با مراودات بیشتر به اطمینان قلبی در این مسئله نیز دست پیدا کنید.
با آرزوی توفیقات روزافزون برای شما...
منبع: رهروان ولایت

  • دیدگاه‌ها

0 دیدگاه‌ها

Top