حدیث

مقاله

مادرم داغ به دلم نهاد

سال گذشته با وجود اینکه برنامه ای برای ازدواج نداشتم با اصرار خانواده روبرو شدم. که هر کسی شخصی را برای بنده انتخاب کرده بود و بین خودشان جلسه برپا می کردند و مورد بررسی قرار می دادند .نهایتا بعد از مدتی سکوت را شکستم و تمام پیشنهاد ها را رد کردم .اما کسی رو بود که همیشه آرزو داشتم در کنار من باشد و تا آن زمان کسی غیر از خدا از دل من خبر نداشت با خانواده در مورد او صحبت کردم اما به دلیل شرم از مادرم غیر مستقیم از طریق خواهرم با مادرم در ارتباط بودم.
خواهرم با شنیدن پیشنهاد من با منطق از من خواست که بیشتر در مورد آن فکر کنم که بعدا پشیمان نشوم .اما من مصمم بودم تصمیم خود را گرفته بودم .خبر به مادرم رسید در حالی که همه فکر می کردند من خانه نیستم .اما انجا بودم مشغول صحبت در مورد من وتصمیمم من شدند (دختر مورد علاقه من از همسایگان بودند بنده ایشان را از دوره دبیرستان دوست داشتم اما میدانستم که صحبت در دوره دبیرستان نشدنی است و با دوستی هم مخالف بودم .حتی اگر پیشنهاد هم میدادم شک ندارم که رد می شد . اما قبل از من یکی از دوستان پیش دستی میکند به خواستگاری او میرود و نامزد می شوند نامزدی کوتاهی بود که بهم خورد )که اکثرا مخالف بودند . انقدر مخافت کردند که دوباره او ازدواج کرد .از مادرم با وجود علاقه زیاد شاکی ام چرا او باعث این ماجراست . مادرم را هرگز نمی بخشم و آن دختر را هرگز فراموش نمی کنم .
در حال حاضر دو انتخاب در روبروی من قرار دارد یکی از انها دختری از اقوام است که دارای خانواده ای با درجات شخصیتی و مذهبی بالا است تنها نکته این است که ایشان از من یک سال بزرگتر هسنتد و خواستگاری داشتند که بعد از یکی دو ماه هم تمام شد اما از خود ایشان شناختی ندارم و دیگری از دانش آموزان خودم هستند 7 سال بنده از او بزرگتر هستم از خانواده ایشان شناختی ندارم اما خود او دارای خصوصیات فراوانی است که میان دیگران متمایزش کرده است
پاسخ
سلام
قبل از هر چیز باید عرض کنم که درسته که والدین گاهی با خواسته فرزندان مخالفت می کنند اما معمول والدین دلسوز بچه ها هستند و از روی عقیده مخالفت می کنند نه اینکه بخواهند به ضرر فرزندانشان کار کنند یا آنها را عمدا محدود کنند و مانعشان شوند هر چند ممکن است این وسط اشتباه هم بکنند و غیر از معصومین کسی از اشتباه مبرّا نیست لذا دلگیری شما از مادرتون خوب نیست
در ازدواج سن به خودی خود ملاک نیست بلکه این تناسبهاست که باید در نظر گرفته بشه یعنی اگر دو فرد تناسب های لازمه رو در زمینه های فکری و اخلاقی و اعتقادی داشته باشند میتونند حتی با وجود اختلاف سنی با هم ازدواج کنند پس شما بررسی کنید که آیا در این زمینه ها با هم متفاوتید یا نه متناسب همچنین باید بررسی کنید ببینید سلایق و علایق و فضای فکری تون چقدر به هم نزدیکه همچنین دختر شما رو بچه نبینه و بتونه مدیریت شما رو در منزل بپذیره و احساس مادرانه نداشته باشه.
البته یک سال اختلاف سنی انقدر نیست که مشکل ساز بشه حتی کارشناسایی که با اختلاف سنی مخالفند در یکی دوسال حرفی ندارند ضمن اینکه ازدواج با اقوام چند تا حسن دارد اول اینکه شما شناخت بهتری نسبت به ایشون میتونید کسب کنیددوم اینکه ازدواج فامیلی طبق روایات مستحب هست سوم اینکه خانوادها بدلیل اینکه همدیگه رو میشناسند در خیلی از موارد با هم کنار میان.
اما در مورد دومی یعنی شاگردتون هم این مقدار اختلاف و کوچک بودن طوری نیست اما باید از طریق خانواده اقدام کنید تا هم صحبت کنید تا ببینید مناسب هم هستید یا نه و هم اینکه برای شناخت بیشتر تحقیق و بررسی کنید توجه داشته باشید که هر کدوم رو انتخاب کردید به دلتون بشینه و بپسندی شما می تونی همزمان به خواستگاری دوتا مورد هم برید و بررسی کنید ببینید کدومشون رو می پسندید و مناسب هم هستید.

  • دیدگاه‌ها

0 دیدگاه‌ها

Top