حدیث

مقاله

به نوع پوشش ام گیر می دهد

سلام من اهل شیرازم توی دانشگاه با یه پسر اشنا شدم.والان نامزد شدیم.پسر خوب و سالم و تحصیلات عالی داره.همه خانوادم نظرشون درباره ایشون مثبته.خودمم دوسش دارم ولی یه سری مسایل باعث میشه ک فکر کنم انتخابم اشتباهه.خانواده ما خانواده زیاد مذهبی نیس.و ایشون هم اومدن و خانواده ما و طرز برخوردشونو دیدن.ولی تازگیا هی میگه ک اینو نپوش و اونو نپوش.و خیلی زود سر چیزای کو چیک و بی اهمیت ناراحت میشه و عکس العمل نشون میده آیا ازدواج ما صحیح می باشد؟
پاسخ
سلام
تناسب اعتقادی بین دو طرف در ازدواج ضروریه. لذا اگه اختلاف شما در این زمینه زیاد باشه ازدواج شما ریسک داره ولی اگه این اختلاف زیاد نباشه و در برخی مسائل جزئی با هم اختلاف داشته باشین میشه با صحبت به نقطه مشترکی برسین. لذا بهتره در این موارد بیشتر با هم صحبت کنین و ببینین به تفاهم میرسین یا نه. اگه درخواست های ایشون در جهت مثبت باشه و برای شما هم پذیرش این موارد قابل تحمل باشه، پذیرش اون موارد به نفع شماست. ولی اگه بدون دلیل خواسته ای رو مطرح میکنه و یا اینکه با وجود درست بودن حرفش، برای شما تحمل اون وضعیت قابل تحمل نیست و ایشون هم حاضر به کوتاه اومدن در اون زمینه نشد، بهتره در مورد تناسب هاتون یک بازبینی کلی داشته باشید.
بعلاوه اینکه غیرت مرد نسبت به همسرش نشانه اینه که اون رو دوست داره و نمیخواد نگاه های شهوت آلود به همسرش بیفته. البته این موارد در اول آشنایی همیشه با ناراحتی همراهه. چون از طرفی پسر نمیتونه تحمل کنه که همسرش به وضع دلخواهش نگرده و از طرفی دیگه دختر هم دوست نداره دائما همسرش ازش عیب جویی کنه و به همین خاطر دلخوری پیش میاد.
راه حل این مسئله از طرف شما اینه که مدتی بدون چون و چرا خواسته هاش رو بپذیری و حتی از نظراتش استقبال هم بکنی. این باعث میشه که اولا بعد از مدتی ایشون به شما کاملا اعتماد کنه و به این نتیجه برسه که اگه اون هم چیزی نگه شما خودت بهترین پوشش رو خواهی داشت ثانیا حساسیتش هم نسبت به این مسئله کم میشه و میدان رو به خودتون میده که با سلیقه خودتون لباس بپوشید. ولی اگه از اول شما مقاومت کنی این حساسیت بیشتر میشه و چون از این وضعیت عذاب میکشه باعث میشه ناراحتیش رو جاهای دیگه خالی کنه و توجهش به شما کم بشه و یه مشکل کوچیک که به راحتی قابل حل شدنه به یک معذل بزرگ تبدیل بشه.
البته ایشون هم باید در لحن گفتن خواسته هاش مهارت داشته باشه طوری که به شما برنخوره و بتونه منظورش رو درست برسونه که دیگه این مورد به ایشون بستگی داره.
بنابراین تا حد امکان سعی کن مشکلات زندگیت رو با تدبیر و مدیریت حل کنی و نذاری زندگی به چالش کشیده بشه. چون شما به هر کس دیگه ای که ازدواج کنی خواه ناخواه مواردی وجود خواهد داشته که ممکنه خوشایند شما نباشه و باید با گذشت و تدبیر و ... حلش کنید.

  • دیدگاه‌ها

0 دیدگاه‌ها

Top