مقاله

ازدواج با دختری که بکارتش را از دست داده!

دختری که تن به رابطه جنسی داده ممکن است علتش یکی از دلایل ذیل باشد:
1- از روی سهو و خطا دچار این عمل زشت شده باشد.
2- به خاطر سادگی‌اش، مورد سوء استفاده واقع شده باشد.
3- در اثر هم نشینی با دوستان و رفیقان بد، به انحراف کشیده شده باشد، ولی سریعا برگشته است.
4- از روی کنجکاوی و شهوت بالا دچار این کار ناپسند شده و سریعا توبه کرده و به زشتی کارش پی برده است.
5- به این کار عادت کرده است و با اختیار کامل مدتها این عمل شنیع را انجام داده است.
اگر کسی علت ارتباطش، 4 قسم اول باشد، احتمال اینکه دوباره به این عمل زشت رو بیاود، بسیار کم خواهد شد و اگر واقعا توبه کرده باشد، هیچ وقت دنبال این رفتارهای نابهنجار نمی‌رود و در این صورت، می‌توان به چنین فردی اعتماد نمود. امّا اگر از قسم پنجم باشد، بعید است انحرافی که فرد به آن دچار شده به راحتی بتواند آن را ترک کند.

بنده پسری 19 ساله هستم که عاشق دختر 17 ساله‌ای شدم. درباره گذشته ایشان، همه چیز را می‌دانم و خودش هم به گذشته بدی که داشته، اعتراف کرده و واقعا از گذشته‌اش پشیمان است. متاسفانه در آن رابطه‌ای که در گذشته داشته، بکارتش را از دست داده و این مسئله را از همه حتی خانواده‌اش پنهان کرده است و تنها بنده از این موضوع مطلع هستم.
خود این دختر به شدت از گذشته‌اش پشیمان است و توبه کرده و حاضر است که تغییر کند تا به من برسد. حتی بارها پیش من گریه کرده است. من نمی‌خواهم بیش از این در این دنیا به او سخت بگذرد. لذا بنده همه شرایطش را پذیرفتم و وعده ازدواج را هم به او دادم. حتی تصمیم دارم قبل ازدواج و عقد، بکارت او را با هزینه شخصی خودم ترمیم کنم.
تقریبا او سر به راه شده و من هم از او خواستم تا حداقل یک سال سالم خودش را حفظ کند و زیر نظر خودم باشد تا بتوانم کاملتر به او اعتماد کنم، گرچه به او اعتماد کامل دارم. او حتی چادری شده و نمازهایش را هم کامل به جا می‌آورد. لطفا در این زمینه مرا راهنمایی کنید.

پاسخ:
گرچه دخترموردنظرتان در گذشته اشتباهی را مرتکب شده که سرنوشتش را تحت تاثیر قرار داده است، ولی آیا درباره تصمیمی که برای ازدواج با دخترموردنظر گرفته‌ای مطمئن هستید؟ امیدوارم از روی منطق و عقلانیت چنین تصمیم مهمی را گرفته باشید نه اینکه از روی احساساتی همچون؛ ترحم و دلسوزی بخواهید با کسی ازدواج کنید؛ چرا که اینگونه ازدواج‌ها باعث مشکلاتی در آینده زندگی مشترک خواهد شد که به ضرر طرفین خواهد بود.
اینکه قصد دارید بعد از  گذشت یکسال رابطه با او ازدواج کنید، اصلا کار درستی نیست؛ به چند دلیل:
اولاً: این رابطه‌ای که شما با ایشان به مدت یکسال خواهید داشت، می‌تواند مانند رابطه گذشته ایشان به گناه کشیده شود. پس تکرار اشتباه، خود اشتباه دیگری است.
ثانیاً: شما بیان کردید که به ایشان کاملا اعتماد دارید. اگر واقعا اینگونه است، دیگر یکسال طول دادن رابطه چه معنایی دارد؟
ثالثاً: از کجا معلوم بعد از گذشت یکسال رابطه، نظر شما یا ایشان عوض نشود یا با مخالفت خانواده‌ها مواجه نشوید؟
اما برای اینکه از وفاداری ایشان مطمئن شوید، نکاتی را مطرح می‌کنم که به ارزیابی شما از او کمک می‌کند: 1- اینکه ایشان از گذشته گناه آلودش به شما گفته است، می‌تواند نشان از صداقت و پشیمانی او از گذشته‌اش باشد و گرنه می‌توانست واقعیت را مطرح نکند و چیزی دیگری را تحویل شما بدهد. 2- شما می‌توانید درباره وضعیت فعلی رفتار و ارتباطات ایشان از دیگران هم تحقیق کنید تا از وضعیت فعلی او مطمئن شوید. 3- بعد از اینکه به طور رسمی برای خواستگاری اقدام کردید و خانواده‌ها به تفاهم رسیدند و بنا بر ازدواج شد، در صورت امکان، مدتی را در دوران نامزدی به سر ببرید و در این مدت هم او را از جهت رفتاری و اخلاقی ارزیابی کنید.
همچنین شما برای ایجاد اعتماد طرفینی با او شرط کنید که در زندگی مشترک هیچ وقت، چیزی را از شما مخفی نکند و همیشه شفاف عمل نماید؛ چون مهمترین چیزی که اعتماد را ایجاد می‌کند، شفاف عمل کردن است و مهمترین چیزی هم که اعتماد را سلب می‌کند، مخفی کاری و دروغگویی است. بنابراین شما به صورت رسمی برای خواستگاری اقدام کنید و اگر به تفاهم رسیدید و خانواده‌ها هم موافقت کردند، برای مدتی در دوران نامزدی باقی بمانید و در این مدت هم ایشان را از جهات مختلف ارزیابی کنید و بعد از آن، عقد رسمی و ازدواج نمایید. 
اینکه تصمیم دارید قبل از ازدواج و عقد، بکارت او را با هزینه شخصی خودتان ترمیم کنید، چندان وجهی ندارد؛ زیرا اگر واقعاً قصد دارید با او ازدواج کنید، دیگر ترمیم بکارت ایشان که شما هم از وضعیت ایشان مطلع هستید ضرورتی ندارد و نیازی به این کار نیست، مگر دلیل دیگری داشته باشد که برای ما مشخص نیست!
نکته پایانی: اگر واقعا تصمیم گرفتید که با این دختر ازدواج کنید، باید به خاطر داشته باشید که هیچ گاه نباید گذشته گناه آلود او را در زندگی مشترک به روی او بیاورید و بخواهید از آن دستمایه‌ای برای سرکوب او استفاده کنید که چنین رفتاری، پایه‌های زندگی مشترک را سست و نابود خواهد کرد.

  • عنوان: ازدواج با دختری که بکارتش را از دست داده!
  • تاریخ: 2018/10/31 10:44
  • تگ‌ها:
  • دیدگاه‌ها

0 دیدگاه‌ها

Top