مقاله

راههای ازدواج برای دختر غیرباکره

دختر ۲۰ساله‌ای هستم. چند سال پیش با پسری رابطه داشتم و متأسفانه الان باکره نیستم. وی مرا دوست دارد، ولی نه اخلاق خوبی دارد و نه چیز دیگر. از ترس بی‌آبرویی، می‌خواهم با او ازدواج کنم. البته می‌دانم که نتیجه این ازدواج به طلاق می‌انجامد، ولی احساس می‌کنم چاره دیگری ندارم. به نظرتان ازدواجم با این پسر درست است یا کلا قید ازدواج را بزنم و تا آخر عمر مجرد بمانم؟

پاسخ:
اینکه متوجه اشتباهتان در گذشته شدید، نکته مثبتی است و می‌تواند قدم اول برای اصلاح باشد، ولی شایسته است که به درگاه خداوند توبه کنید و خود را بیش از این از رحمتش دور نسازید.
امّا وضعیت فعلی شما پیچیده شده و بالطبع، تبعاتی را به دنبال دارد؛ لذا همانطور که می‌دانید به جهت از دست دادن بکارت خود به راحتی نمی‌توانید مانند دیگر دختران ازدواج کنید. البته نباید ناامید شوید؛ زیرا حتماً راههایی وجود دارد که در ادامه به آن اشاره خواهم کرد. امّا قبل از آن، سوالی مطرح می‌شود: آیا اطمینان صد در صد دارید که بکارت خود را از دست داده‌اید؟ اگر اطمینان ندارید و صرفاً براساس گمانه زنی و برداشت شخصی خودتان نظر می‌دهید، توصیه می‌کنم قبل از هرکاری، حتماً در این زمینه به متخصص زنان مراجعه کنید تا از اطمینان کافی برخوردار شوید؛ زیرا بناست که شما برای آینده خود تصمیم گیری کنید. لذا نمی‌توانید بدون داشتن اطمینان کافی و صرفا براساس حدس و گمان، برای آینده خود تصمیم گیری نمایید. بنابراین اگر براساس نظر متخصص، بکارت شما از دست رفته باشد، چند راه برای ازدواجتان وجود دارد که بستگی به خودتان دارد که کدامیک را باتوجه به پیامدهای آن انتخاب کنید:
1- با همین آقا (علیرغم بداخلاقی‌ها و بدرفتاری‌هایش) ازدواج کنید و در زندگی مشترک هم با وضعیت ایشان کنار بیایید.
2- با همین آقا ازدواج کنید، ولی اگر نتوانستید اخلاق و رفتارش را تحمل کنید، به صورت توافقی در آینده از همدیگر طلاق بگیرید. در آن صورت به عنوان زن مطلقه احتمال اینکه در آینده بتوانید با کسی دیگر ازدواج کنید وجود دارد.
3- با ایشان ازدواج نکنید و با کسی دیگر ازدواج کنید، امّا درباره وضعیت خود (مبنی بر عدم بکارت) نیز صادقانه به او بگویید. البته این راه سخت است و احتمالاً هیچ آقایی با شرایط شما کنار نیاید. ناگفته نماند که اعتراف به زنا نیز در برابر دیگری، حرام و از گناهان کبیره است. لذا درباره کیفیت از دست دادن بکارت نیازی به مطرح کردن جزئیات آن نیست. باید توجه کرد حتی اگر صادقانه عدم بکارت را مطرح می‌کنید، احتمال هست که برخی از مردها شرایط شما را بپذیرند.
4- با کسی دیگر ازدواج کنید، ولی درباره وضعیت فعلی خود چیزی به او نگویید. در آن صورت، عقدی که با این آقا می‌بندید، اگر بر روی این واقع شود که دختر، باکره است یا قراین و شواهد گویای این مطلب باشد که طرف مقابل برای ازدواج با شما به عنوان دوشیزه اقدام کرده است و بعد با خلاف آن مواجه شود، این عقد قطعاً اشکال دارد. لذا اگر بعد از عقد، مرد متوجه این موضوع؛ یعنی عدم بکارت شما شود، شرعاً حق فسخ عقد را دارد.[1]
بنابراین باتوجه به وضعیت خود، اصلاً راه چهارم را به شما توصیه نمی‌کنم؛ چراکه ریسک اینگونه‌ ازدواج‌ها زیاد است، ولی از میان سه راه اول می‌توانید یکی را انتخاب کنید.
پی‌نوشت:
[1]. رساله مراجع معظم تقلید، مسئله 2444.

  • عنوان: راههای ازدواج برای دختر غیرباکره
  • تاریخ: 2018/10/31 10:10
  • تگ‌ها:
  • دیدگاه‌ها

0 دیدگاه‌ها

Top