حدیث

مقاله

آیا وقت ازدواجم رسیده؟

من دختری 24 ترم آخر کارشناسی هستم میخواستم اگه میشه بگین من سن ازدواجم رسیده چند وقت به ازدواج خیلی فکر میکن همش دوس دارم با یکی حرف بزن حوصلم سر میره حوصله کسی رو ندارم در ضمن عاطفی هم هستم پدرم هم کوچک که بودم فوت کرده خواستگارم دارم شرایط زندگیمم قبول مکنن که میان اما خودم رو قبول نمیکنن همش استرس دارم تو فکزم نمیدونم باید چیکار کنم میخوام هم به ازدواج فکر نکنم فکر کار و ادامه تحصیل باشم عصابم خورد میشه به نظرتون من باید چیکار کنم اگر ممکن راهنماییم کنید تشکر
پاسخ
سلام
سن شما برای ازدواج مناسبه و باید زودتر از بین خواستگارهات یکی رو انتخاب کنی و باهاش ازدواج کنی. اما اینکه میگی خواستگارهات شما رو قبول نمیکنن باید ببینی علتش چیه و در صورت امکان برطرفش کنی. مثلا اگه وقتی خواستگار میاد لباس مناسب نمیپوشی یا به خودت نمیرسی بهتره در این زمینه کمی بیشتر دقت کنی. اگه صورتت مو داره اونا رو برطرف کنی و لباس شیک بپوشی و متین و خوب رفتار کنی.
اما اگه علتی داره که قابل برطرف شدن نیست در این صورت برای اینکه بتونی ازدواج کنی باید مقداری از ملاک هات کوتاه بیای و با فردی ازدواج کنی که با شما تناسب داره و به شما نزدیکتره.
بعلاوه با شرکت در مراسم و محافل زنانه و ... میتونی حیطه دیده شدنت رو گسترش بدی تا افرادی که با شما تناسب دارن بتونن شما رو پیدا کنن و بیان خواستگاری.
اینکه نخوای ازدواج کنی و خودت رو به کار و درس مشغول کنی درست نیست چون ممکنه سنت بالا بره و تو این مدت ازدواج نکنی و اونموقع مجبور بشی با کسی ازدواج کنی که خیلی از ملاک های شما رو نداره و یا اینکه اصلا نتونی ازدواج کنی. لذا باید به فکر ازدواج باشی و زودتر موردی رو انتخاب کنی ولی نباید فکرت رو درگیر تخیلات و ... بکنی. تو این مدت هم تا مورد مناسبی پیدا بشه سعی کن با دوستات بیشتر باشی و با خونوادت صمیمتر بشی تا کمتر اذیت بشی.

  • دیدگاه‌ها

0 دیدگاه‌ها

Top