مقاله

انگاه دنیا رو سرم خراب شد

دختری ٢٨ ساله هستم با موقعیت خوب ازدواج تک دختر تحصیلکرده محجبه از یه خانواده با اعتقاد ولی....من چندسال پیش به طور کاملا اتفاقی بااقایی اشنا شدم اون به جرات میتونم بگم طوری برام زبون بازی میکرد که منیکه هرگز به پسری اونم با شرایط که داشتم نگاه نمیکردم خام شدمو خام....نتیجه ی این خام شدن من عاقبت بدتری برام داشت اگه بخوام بگم دنیایی حرف دارم که دلیل سالها ازدواج نکردنمه خواهش میکنم قضاوتم نکنید و کمکم کنید این اقا با کلک و نمیدونم چطوری بگم اما به من تجاوز کرد در وهله اول خوب ادم سمت خودکشی رو میاره ولی من بچه نبودم این راه رو انتخاب کنم سعی کردم برگردم سمت خدا و به خودش توکل کنم چون میدونه من دختر ابروداری بودم....هیج کااااری نتوستم به تلافی کارش بکنم چون ازم برنمیاد ولی تو خودم ریختم بیمار شدم عصبی شدم باااارهاااا با خودم حرف میزنم و لعنت میگم به خودم حتی هنوووزم باورم نمیشه چه اتفاقی افتاده تصمیم گرفتم ازدواج نکنم هرگز تا ابروم نره....اما حالا هر روز خواستگاز و حرفهای خانوادم نه میتونم بگم مشکلمو چون میدونم زنده زنده خاکم میکنن و میرن سراغ اون و نه میتونم به خواستگارم حرفی بزنم از این طرفم اگه بخوام از طریق دکتر افدام کنم گفته شده اگه همسر ادم ندونه اون ازدواج باطله چون اقا گول خورده.....خواهش میکنم کمکم کنید و بگید چکار کنم....اگر به طرفم بگم میدونم هرچقدرم با درک باشه ولی روزی منو مورد سرزنش قرار میده و ابروریزی میشه .....کمکم کنید من تنهام برا این مشکل بزرگ خودمو خدام.
پاسخ کارشناس
با سلام
متاسفانه گاهی اوقات دختر خانمهایی هستند که مثل شما گول می خورند ای کاش قبل از شروع هر رابطه ای به اخر و عاقبتش اندیشیده شود تا چنین مشکلاتی برای هیچ خانمی پیش نیاد. اما حالا اتفاقی که افتاده است و باید اسیبش را به حداقل برسانیم. اولین قدم همانبازگشت به سوی خدا و توبه است که شما انجام دادید چون کسی که از کار گناه پشیمان نباشد راهنمایی فایده ندارد لیکن شکر خدا شما به بدی کار پی برده اید.
در مرحله بعد بایستی عرض کنم در مورد این موضوع لازم نیست با کسی صحبت کنید از جمله به خواستگارتون اصلا چیزی نباید گفته شود. از نظر اسلام برای جلو گیری از اشاعه فحشا و حفظ آبرو و ارزش افراد حق ندارید روابط و گناهانی را که مرتکب شده اید، برای کسی بیان کنید و تنها باید در پیشگاه خداوند به گناه خود اعتراف و از کارهای گذشته خود واقعاً توبه کنید که انشاء الله امید عفو و بخشش وجود دارد .
فرمودید گفتند ازدواج در این صورت باطل است در پاسخ باید عرض کنم خیر ازدواج باطل نیست چون خواستگار از شما نمی پرسد ایا شما باکره هستید یا خیر؟ و شما هم لازم نیست در مورد سوالی که مطرح نشده پاسخگو باشید اما در صورت سوال و شرط بکارت هم عقد باطل نیست اما حق فسخ وجود دارد آیت الله بهجت: اگر بودن بکارت در ضمن عقد شرط نشده و یا عقد مبنى بر ثبوت آن نبوده، باعث خیار (فسخ و بهم زدن عقد) نمى شود. [1] یا اینکه آیت الله صافی گلپایگانی می فرماید: جرّاحی برای ترمیم بکارت اگر موجب نظر و لمس غیر شوهر باشد حرام است، و در صورت ترمیم چنان چه شوهر در موقع ازدواج شرط بکارت کند یا عقد را مبنی بر بکارت دختر جاری کنند، و بکارت بر اثر نزدیکی بر طرف شده باشد، حق فسخ برای شوهر وجود دارد و جرّاحی، در آن تأثیری ندارد. [2] بنابر این اگر شما واقعیت رو در مورد عدم بکارت نگید دروغ نگفته اید و اگرم بکارت رو ترمیم کنید در صورتی که عرفا و شرعا باکره محسوب بشید ازدواج شما به عنوان باکره گناه نیست در مورد اینکه بعد ترمیم بکارت ایا باکره محسوب می شید یا نه از مرجع تقلیدتون سوال کنید.
توجه داشته باشید اگر از نظر مرجع تقلید شما ترمیم اشکالی نداشته باشد پس می توانید انجام داده و ازدواج کنید.
شاید کسی بگه: در بکارت، اصل پرده که مهم نیست چون پرده بکارت نشونه اینه که دختر با کسی رابطه جنسی نداشته پس دختری که قبلا رابطه جنسی داشته در حقیقت باکره نیست و ترمیم بکارت گول زدن طرف مقابل محسوب می شه چون اون اگر بدونه هرگز حاضر نیست با چنین دختری ازدواج کنه، جوابش اینه که اگر منظور شما اینه که چنین دختری عرفا باکره محسوب نمی شه در صورتی که واقعا همین طور باشه حرفتون درسته چون اگر عرفا باکره نباشه در صورتی که به عنوان باکره ازدواج کنه کارش تدلیس و حرامه اما اگر منظورتون اینه که کار اون دختر به دلیل مخفی کردن رابطه جنسی غلطه در این مورد عرض می کنم اگر قرار باشه هرکس قبلا کار بدی کرده وقت خواستگاری به طرفش اطلاع بده کسی با کسی ازدواج نمی کنه چون همون پسری که به رابطه جنسی این دختر حساسه اگر وقت خواستگاری به دختر بگه چقدر نگاه به نامحرم داشته، چقدر خود ارضایی کرده چقدر فیلم وعکس سکسی دیده یا احیانا با چند دختر رابطه داشته هیچ وقت اون دختر حاضر به ازدواج با او نخواهد بود پس وقتی اشکار کردن مثل این موارد کار رو خراب می کنه چه فرقی بین این موارد و رابطه جنسی یک دختر هست؟ که این رابطه باید گفته بشه اما اون موارد نه؟ ایا پسر به صرف اینکه انتخاب کننده است حق داره نقاط منفی رفتاری خودش رو که اکثرا هم گناهه نادیده بگیره و به یک نقطه منفی دختر که بچه بوده گیر بده و به این خاطر ردش کنه؟ پس وقتی این برخورد دوگانه درست نیست همچنین سبب بدبینی دختر پسرا به همدیگه می شه بهتره اینه که هرکس عمل خطا یا نقطه منفی داشته در صورتی که اثر منفی بر زندگی اینده نمی ذاره اونو مخفی کنه و به طرفش نگه تا بدبینی بی جهت ایجاد نشه و ازدواجش هم لطمه نخوره.

منبع: رهروان ولایت

پی نوشت ها

1- سایت معظم له، استفتائات: در پاسخ به این سؤال: آیا نبودن بکارت در دختر، باعث جواز فسخ عقد مى شود؟

2- سایت معظم له، استفتائات: در پاسخ به این سؤال: آیا جراحی برای ترمیم بکارت جایز است؟

  • دیدگاه‌ها

0 دیدگاه‌ها

Top