حدیث

مقاله

دیوانگی جنسی

میل جنسی یکی از نعمت های الهی است که برای بقا نسل انسان ها لازم و ضروری است. اما گاهی اوقات در اثر بی مبالاتی اشخاص، این میل از حالت عادی خارج شده، و تا مرز جنون فرد را پیش می برد، که در این صورت می توان گفت فرد دچار اختلال جنسی شده است، و باید تحت روان درمانی قرار بگیرد. مریم خانمی 37 ساله است، که متاسفانه شوهرش دچار جنون جنسی شده است. وی در انجمن رهروان ولایت مشکلش را بیان کرده و نوشته است: «همسر من مردی 37 ساله است او مبتلا به چشم چرانی است. شب ها تا صبح با دوربین شکاری، خانه های دیگران را نگاه می کند. از دیدن خانم های بی حجاب بسیار لذت می برد. ما داخل یک مجتمع زندگی می کنیم، تا صدای پای خانمی می آید، می دود تا او را از چشمی ببیند! مدام دنبال خانم های تنها راه می افتد!
من یک دختر و یک پسر دارم. از آینده شان می ترسم. چون رفتارهای پدرشان را می بینند. اورا نزد مشاور و روانپزشک چند بار برده ام، داروهایش را مصرف کرده، اما فایده ندارد. دوباره همان رفتار را ادامه می دهد! در گوشی و ماهواره مداوم فیلم مستهجن می بیند. اصلا آرامش جنسی ندارد، آرامش ما را هم گرفته است. چند روان شناس گفته اند که مواظب دخترم باشم. به راستی من باید طلاق بگیرم؟ چند بار دوربین وی را شکسته ام، باز هم یکی دیگر خریده است. موقعی که ماهواره صحنه دارد، جلوی فرزندانم کانال را عوض نمی کند! بلکه به راحتی نگاه می کند.

پاسخ مشاور رهروان ولایت
با توجه به مطالبی که بیان کردید، شوهرتان به اختلال جنسی مبتلا هست، و بایستی تحت درمان قرار بگیرد. یک نکته مثبتی که در سوال تان امیدوارم کرد، این بود که شوهرتان دارو را مصرف کرده و به روانشناس هم مراجعه می کند. این خودش نکته امید هست. یعنی وی می داند که حالش طبیعی نیست، و مقاومتی در مورد مصرف دارو نشان نمی دهد. لذا اگر بتوانید وی را پیش درمانگر متخصص و کار بلد ببرید امید هست که بهتر شود. من نمی دانم شما کجا زندگی می کنید. شاید در شهرتان متخصص خوب نبوده است، و به همین خاطر شوهرتان درمان نگردیده است، پس سعی کنید فرد مناسبی را برای درمان پیدا کنید.
نکته بعد مسئولیت شماست،در این شرایط بایستی فضا را مدیریت کنید، و کاری کنید که فرزندانتان درگیر مسائل جنسی نشوند. پس تا حد امکان به بهانه های مختلف مانع حضور فرزندان، در برنامه های ماهواره ای شوید و همچنین همان طور که همکاران بیان کرده اند مراقب دخترتان، و حتی پسرتان باشید تا اسیبی نبینند.
در مورد طلاق باید عرض کنم که درست است طلاق یک مسئله ای را حل می کند، اما از طرف دیگر مشکلات جدیدی را به وجود می آورد. و یک مسئله تبدیل به مسائل پیچیده تری می گردد. مثلا حضور مرد دیگر در خانواده باعث آسیب های زیاد برای فرزندان می گردد. خصوصا فرزندان شما که به خاطر رفتارهای پدر قطعا زودرس خواهند بود. لذا همیشه توصیه ما بر ترمیم زندگی است چون ساختن زندگی جدید هزینه های بالایی دارد. مگر اینکه امر دایر باشد بین بد و بدتر، که طبیعی است باید بد را انتخاب کرد.

منابع
1- جهانفر، شايسته (1386) درسنامه اختلالات جنسي، نشر سالمي
2- شميري، محمد رضا (1386) تشخيص و درمان اختلال جنسي از نظر روان شناختي، نشر البرز.
3- جاناتان برك (1382) بيماري‌هاي زنان نواك،‌ ترجمه شهروز فرهنگ گيلونه نشر نسل فردا.
4- قره‌خاني پرويز (1386) بيماري‌هاي زنان، انتشارات نور دانش
5-نيكخو محمد رضا (1380) زندگي جنس مردان و آشنايي با رفتار‌هاي جنسي انتشارات سخن.
منبع: رهروان ولایت

  • دیدگاه‌ها

0 دیدگاه‌ها

Top