حدیث

مقاله

ازدواج باپسر کوچکتر از خود

سال قبل از طریق صفخه های اجتماعی با اقایی که چند سال از من کوچکتر بوذ اشنا شدم ، با هم حدود 1 ماه ارتباط تلفنی داشتیم تا اینکه حس کردم چون ایشون سنش از من کمتره نمیتونه رابطه درستی باشه !!! به بهانه ای واهی کات کردم. الان حدود یکماه پیش به من پیام داده که میخواد با من ارتباط برقرار کنه و من را دوست داشته و داره !!! من باز هم نگران موضوع سن هستم و البته اینکه در دو استان جدا (ولی نزدیک بهم ) زندگی میکنیم ! من دانشجوی ارشد و ایشون کاردانی دارند ! ایشون اصرار دارن که ما هم را ملاقات کنیم به هدف ازدواج ..ولی من مخالفم و دلیلم هم اینکه نمیخوام قضیه ای را که در موردش مطمئن نیستم جدی کنم !

پاسخ

در مورد سن باید بگم اگه این اختلاف، اولا باعث اختلاف شدید در سلایق و علایق و خواست هاتون نشه و ثانیا شما ایشون رو بچه نبینی و بتونی مدیریت و اقتدارش رو تو خونه بپذیری و ثالثا قیافه شما بیشتر از ایشون نشون نده و به عبارتی قیافش بیشتر از سنش بخوره و رابعا خانواده ها این اختلاف سن رو قبول کنن، مانعی برای ازدواج شما از این جهت وجود نداره.

در مورد تحصیلات هم اولا اگه ایشون شغل مناسبی داشته باشه که بتونه هزینه های زندگی رو بده و ثانیا شما آدم فخر فروشی نباشی و در آینده نخوای مدرکت رو به رخش بکشی، از این جهت هم مشکلی ایجاد نمیشه. چون مهترین هدف درس خوندن به خصوص پسرها اینه که برن سر کار و اگه کار مناسبی داشته باشن و مدرک هم نداشته باشن، مسئله خیلی مهمی نیست. البته سطح درک و فهم طرف هم مهمه که در حد هم باشین و این رو باید در جلسات آشنایی بهش برسی.

لذا اگه این موارد تا حدودی وجود داره و فکر میکنی مورد مناسبی برای ازدواجه، بهترین راه اینه که رابطت رو باهاش قطع کنی و بگی ادامه دادن این رابطه به این شکل به صلاح نیست و تا همنیجاشم اشتباه بوده. اگه به رابطه اصرار کرد و گفت قصد ازدواج داره بگو اگه قصدت ازدواجه، بهتره رسما اقدام کنی تا هم خونواده ها با هم آشنا بشن و هم اینکه ما در کنار خونواده همدیگه رو بیشتر و بهتر بشناسیم. چون بدون چنین کاری اولا وابستگی ما به هم بیشتر میشه ثانیا قبل از اینکه خونواده نظرشون رو بگن ما تصمیم گرفتیم و این درست نیست ثالثا ممکنه ما قبول کنیم ولی خونواده ها موافقت نکنن و در اون صورت برای فراموش کردنِ هم، رنج زیادی رو باید متحمل بشیم.

بعلاوه اگه شما به این رابطه تن بدی ممکنه مورد سوء استفاده قرار بگیری و در آخر هم طرف باهات ازدواج نکنه. لذا به هیچ وجه نباید بذاری رابطه ادامه پیدا کنه.

  • دیدگاه‌ها

0 دیدگاه‌ها

Top