حدیث

مقاله

چرا من خواستگار ندارم/ آیا بختم را بستند؟

من دختر بیست و شش ساله ای هستم که لیسانس  شیمی دارم ودریک شرکت خصوصی درتهران کار می کنم .خانواده خوب وتا حدودی مذهبی دارم اهل نماز وروزه ودعا وزیارت هستیم وسعی میکنیم خلق خدا رو هم اذیت نکنیم و خیلی گرفتاری داریم توزندگیمون و سرمون به مشکلات خودمون است .مادرم شدیداً بیمار است و ما وظیفه مراقبت از اونرا داریم. اما مشکل اصلی من این است که من مجردم و هیچ کس تاکنون برای خواستگاری به منزل ما نیومده و موردهایی هم که معرفی شده یا سنشون از من کمتربوده که خود آنها دیگه تمایل نداشتند و نخواستند ادامه بدهند و من اکنون خیلی نیاز به داشتن یه یار و همدم دارم و واقعاً دیگه نمیتونم از گناه خودمو حفظ کنم و گفتند یکسری دعا رو بخونم من خوندم ولی اثری نداشت و حالا جند تاسوال دارم ازتون

1- مگه خداوند عادل نیست پس چه جوری دختری به سن من که خواستگاری نداشته و پسرهم نیست که خودش بره دنبال دختر را با یه دختری که زود خواستگار آمده و ازدواج کرده میخواهد یه جور باز خواست کند؟

2- آیا صرف دعا خوندن برا ازدواج کفایت میکنه یا اینکه باید یه حرکتی هم کرد یا مثلاً مراجعه با سایت ازدواج مشکلی دارد؟

3- چه کنم تا گناه نکنم و بتوان زودتر ازدواج خوبی داشته باشم؟

4- آیا بستن بخت حقیقت دارد؟

پاسخ
سلام
اینکه خواستگار ندارید مشکل از شما یا از بستن بخت نیست بلکه یه مشکل کلیه که جامعه الان گرفتارش هست شما که 26ساله تون هست الان خیلی ها هستند بین 30تا 40سال که مجردن و علت هم اینه که جوان اماده به ازدواج کم هستند و بدلیل کمبود شغل و در امد کافی از پس هزینه های زندگی بر نمیان و میترسن که تشکیل زندگی بدن پس مشکل از خدا و دین و... نیست بلکه مقصر جامعه هست.

بنابراین شما برای اینکه زودتر بتونید ازدواج کنید تو مراسمات که برگزار میشه مثل عروسی حضور فعالی داشته باشید و لباسها زیبا بپوشید چون بعضی از مادرها برای پسرشون تو همین مراسمات کسی رو نشون میکنند و هچنین تو مهمونیهای فامیلی هم شرکت داشته باشید همچنین میتونید به پدرتون بگید که به افراد قابل اعتماد محل مثل روحانی مسجد بسپرند که اگه پسری تمایل به ازدواج داشت و به شما مراجعه کرد من یه دختر دارم میتونید پیشنهاد بدید بیاد با هم آشنا شیم.

اما شما برای اینکه از از گناه دور شید و مقاوتتون در مقابل فریب های شیطان زیاد بشه تو مراسمات مذهبی شرکت کنید اهل دعا و نیایش باشید هر چقدر که بتونید به خدا نزدیک بشید از گناه فاصله خواهید گرفت همچنین از اسباب تحریک دور شید اگر میدونید از فیلم های عاشقانه و رمانتیک تحریک و اذیت میشید نگاه نکنید از هرچیزی که میدونید باعث تحریکتون میشه فاصله بگیرید.

البته میتونید به سایت های همسر یابی هم برای ازدواج مراجعه کنید اما این راه ریسکش زیاده و باید مواظب باشید و به معض آشنایی اجمالی با کسی سریع بگید که برای آشنایی بیشتر با خانوادش اقدام کنه اصلا به هیچ وجه با کسی وارد رابطه نشید چون بعضی افراد به بهانه ازدواج با دخترا دوست میش که بیا اول با هم آشنا شیم بعد میریم سراغ ازدواج و با این کار فریبشون میدن. در مورد دعا هم عرض کنم که در ازدواج بی تاثیر نیست و باعث میشه که انسان زودتر به نتیجه برسه.

  • دیدگاه‌ها

0 دیدگاه‌ها

Top