حدیث

مقاله

از دوستی قبل ازدواج متنفرم

من دختری 17ساله ام.از نظر ظاهری ممکنه خیلی معتقد به نظر نیام.ولی خیلی ادم معتقد به مسایل دینی ام.دوست دارم کارامم تو چهارچوب دینم باشه. حدوده 1 ماهه که من از طریق دوستم با یه پسری 24ساله اشنا شدم.قبلش اصلا قصد دوستی نداشتم.

نمیدونم چی شد که باهاش دوست شدم...من یه ادمیم که حرف کسیو خیلی زود باور نمیکنم ولی این اقا پسر خیلی صادق اومد جلو..قبلش راجب من از دوستم کلی سوال پرسیده بود...خیلی خوب رفتار میکنه..اصلا راجبه مسایل جنسی حرف نمیزنه...قصدشم این نیست...برام همیشه کادو میخره..همیشه پیشم میاد دسته پره... فقط ازم محبت میخواد..چون احساس میکنم کمبود محبت داره... از همون اولم گفت قصدش ازدواجه...خیلی پسره صاف و ساده ایه..از نظر ظاهریم خوبه ولی 4.5 سال دیگه...وقتی شرایطش تکمیل شد... مامانش از باباش جدا شده و از بچگی  با بابای جدیدش زندگی میکنه من کم کم دارم بهش علاقه مند میشم...ولی از اینده میترسم که علاقش بهم کم بشه میترسم خدا از دستم ناراحت بشه... من از دوستی قبل ازدواج متنفرم..لطفا منو راهنمایی کنید هر چه سریع تر

پاسخ

شما راه درستی رو برای ازدواج انتخاب نکردید در رابطه امکان اشتباه و خطا زیاده و چون وارد رابطه شدید بینتون علاقه و وابستگی ایجاد میکنه که این علاقه مشکلاتی رو بدنبال داره 1. جلوی شناخت رو می گیره چرا که وقتی انسان کسی رو دوست داشت بدی هاش رو نمی بینی و یا اگرم ببینه بدلیل اینکه دوستش داره ازش چشم پوشی می کنه و وقتی وارد زندگی شد و عشق و علاقه فروکش کرد این عیوب نمود پیدا خواهد کرد2.مخالفت خانوادها در در این صورت ممکنه دو طرف مجبور بشن سختی فراموشی رو تحمل کنند3.بدبینی اقوام چون وقتی ببینن شما با یک پسر غریبه رابطه داری شما رو آدم پاکی نمیدونند و چنانچه نتونی با این پسر ازدواج کنی برای ازدواج با کسی دیگه دچار مشکل میشی4.ایشون گفته چهار سال دیگه اقدام می کنم تو این چهار سال ممکنه از کسی دیگه خوشش بیاد و شما رو رها کنه شما چه تضمینی دارید که ایشون همچین کاری نکنه آیا صرف دوستی و علاقه براتون تضمین میاره و خیلی موارد دیگه.

بنابراین شما با ایشون قطع رابطه و بگو از طریق خانوادها اقدام کنه و اصل ازدواج را مسلم کنید و بعد از خواستگاری یک عقد ساده انجام دهید عقد که هزینه ی چندانی نداره و بعد تدریجا با فراهم شدن موارد مالی مراسمات ازدواج را انجام و وارد زندگی شوید و زندگی را با قناعت و امکانات موجود شروع کنید و تدریجا با تلاش مضاعف بهترش نمایید و از خانوادها هم کمک بگیرید در ضمن اگه ایشون دانشجو هستن بهش بگید که در کنار درسش یه شغل پاره وقت هم داشته باشد وقتی خانوادها ببینند که جنم کار داره و اهل کار و تلاشه با خودشون میگن از پس مخارج زندگیش بر میاید و زودتر باهاش کنار میان.

همچنین با برکتی که خدا به زندگی متاهلی می دهد مشکلات مالی به تدریج حل می شود موید این مطلب کسانی هستند که اول زندگی امکانات مالی کمی داشته اند اما بعد مدتی تدریجا وضعشون خوب شده است.

اگه راضی با اینکار نشد شما بگید که من به آینده این جور روابط خوش بین نیستم و نمیتونم به این شکل باهاتون رابطه داشتم و رابطه رو با ایشون تمام کنید سنتون هم مناسب و پایین و خواستگار زیاد میتونید داشته باشید چرا که برای دختر ها از همین سن به بعد خواستگار میان.

  • دیدگاه‌ها

0 دیدگاه‌ها

Top