حدیث

مقاله

می گویند 80 در صد دخترها دوست پسر دارند!!

پسری هستم 28 ساله دارای مدرک فوق لیسانس و شاغل تو یه خانواده مذهبی بزرگ شدم ، تو تمام عمرم نه سیگاری به لب زدم نه مشروبی خوردم نه با رفیق بازی کردم و نه رابطه با جنس مخالف، به قول دوستام که بهم میگفتن تو خیلی مثبتی همیشه خودمو از اونایی که میدیدم مثل من نیستن دور نگه میداشتم، که باعث شد معمولا تنها باشم. همیشه پدرم منو نصیحت می کردم که ارتباط با دختری نداشته باشم و بهم قول میداد که برام یه دختر خوب که رابطه با جنس مخالف نداشته و پاکه برام پیدا می کنه. گذشت و درسم تموم شد و رفتم سر کار. حالا نوبت پدرم بود که برام آستین بالا بزنه. اولیش دختر فامیل دورمون  بود که دختری با اعتقاد ، با حجاب، درس خون بود. هرجا تحقیقات کردیم خوبشو گفتن.سه ماه گذشت و چند روز به عقد نمونده بود که شکر خدا فهمیدم با پسری رابطه جنسی داشته و خودشم اقرار کرد اما نتونستم با رابطش کنار بیام و به هم زدیم. چند جا دیگه رفتیم خواستگاری، همشون دخترای خوبی به نظر میرسیدن اما بعدش میفهمیدیم با کسی بودن. به مامانم میگم کو اونایی که میگفتی میشناسم و خوبن ، میگه نمیدونستم جامعه اینقد بد شده . مادرم فک میکرده هرکی چادریه خوبه! خداییش حق من نیست با یکی مثل خودم ازدواج کنم. مگه چه بدی به کسی یا کار اشتباهی کردم. آمار که میگیرم میگن 70 تا 80 درصد دخترا دوست پسر دارن با شنیدنش حالم بد میشه، وقتی میشنوم دخترای محجبه که هیج آرایشی ندارن رابطه دارن حالم بدتر میشه. با خودم میگم خوب موندی برای کی؟
اما بازم توکل به خدا میکنم ، ازتون می خواهم کامل راهنماییم کنید چطور میتونم یه دختر خوب رو شناسایی کنم

جواب

در مورد اینکه چطور می شود یک دختر خوب را شناسایی کرد تنها راهش تحقیق و بررسی کامل است و همچنین سوال و جوابهایی که در جلسات خواستگاری مطرح می شود. شما اگر بدنبال جنس خوب هستی باید بیشتر زحمت بکشید و وقت بگذارید، با برخورد کردن به چند مورد بد نباید خود را ببازید و ناامید شوید چون اصل براین است که اکثر افراد جامعه خوب هستند شما هم که خواهان دختری محجبه و پاکدامن هستید باید با چشمی باز از دوستانش در محل تحصیل و کار و همسایگان و فامیل تحقیقات کاملی انجام دهید که به شناخت کافی برسید و در این راه خسته نشوید تا به مقصود خود دست یابید البته در مورد خودتان نیز مواظب باشید که ایده آل گرا نشوید چون مسلما کسی که تمام خواسته های شما در او جمع باشد،پیدا نمی شود سعی کنید مقداری از ملاکهای ترجیحی خود مانند قیافه تحصیلات و...کوتاه بیایید یا مثلا اگر به دختری برخوردید که سابقه خوبی ندارد ولی در حال حاضر توبه کرده و از کارهای گذشته خود پشیمان است و از تناسبهای لازم فکری اخلاقی رفتاری اعتقادی با شما برخوردار است، از دست ندهید چون در ازدواج مهم زمان حال است و با گذشته افراد کاری نداریم.

البته یاری خواستن از خداوند متعال و توسل به اهل بیت عصمت و طهارت نیز در این کار بسیار راهگشا می باشد از ایشان مدد بخواهید که افراد هم کفؤ و لایق شما را بر سر راهتان قرار دهند.در قران کریم نیز داریم زنان پاکدامن برای مردان پاکدامن می باشد.

در مورد اینکه گفته اید(خوب ماندن برای کی )شما نباید اینگونه فکر کنید خوب مانده اید برای خدا و از مزایای آن در این دنیا و آخرت بهره مند خواهید شد و باید خداوند را بسیار شاکر باشید که چنین توفیقی به شما داده که پاک مانده اید و خود را آلوده نکرده اید.

  • دیدگاه‌ها

1 دیدگاه‌ها

  1. تصویر یسنا
    یسنانوامبر 21, 2015 19:47 ب.ظ

    سلام شما دقیقاعین منی وقتی خصوصیات اخلاقی روگفتین ...واقعا فکرنمیکردم ادم مثله من تودنیا باشه اما متاسفانه تودنیای امروزبه ادمای مثله مامیگن امل من خودم تا قبل دانشگاه ازچادر متنفربودم اماوقتی رفتم ووضعیت وجوپسرارودیدم تصمیم گرفتم واسه اینکه نگاها روم نباشه چادر بزنم باورکنید اگه تاامروزچادرکشف نمیشد من واسه حفظ خودم ونگاههای دیگران یه تیکه چادربه خودم میپیچیدم اهل رقص نیستم واین باعث تعجب همست خلاصه بااینکه تابه حال باهیچ پسرغریبه ای حرفم نزدم حتا تودانشگاه بااین پاکی که باعث شده خونوادم بهم کلی اعتمادخونوادم جلب بشه خوشحالم گرچه پاک بودن خاست قلبی خودمه ..ایمان به اخلاصم وقتی زیاد شد که توسیزده سالگی حضرت یوسف روخواب دیدم که من روبه نمازخوندن دعوت میکرد اخه اون موقع نمازنمیخوندم..بعدهاکه قصه حضرت یوسف روشنیدم فهمیدم که ویژگی ایشون اخلاص بوده وبه خودم بالیدم که بهم توجه داشتند...امانمیدونم این چه بی عدالتی هست که من با۲۶ سال سن هنوزمجردم اونم به خاطرعلاقه به یکی ازاعضای فامیل که اتفاقا میدونم دوس دخترای زیادی داره البته اونم فک کنم اونم علاقه مندبه من باشه ولی من غروردارم تااون نیادکه من نم پس نمیدم ولی نگرانم میگم اگه شد من که پاکم که البته منتی هم نیست خاست قلبیه خودمه ...اونوقت من باسیل کثیردوس دخترای اون چیکارکنم اینم بگم من تابحال به طرف فقط یه بارتومهمونی توخونمون سلام کردم همین....

Top