حدیث

مقاله

می‌ترسم بعد از ازدواج دوباره عاشق شوم

لازمه ازدواج موفق تصمیم قطعی و به دور از احساس می‌باشد. همچنین ازدواج نیاز به تقید و مسئولیت پذیری دارد و الا ممکن است شخص بعد از ازدواج دچار تزلزل در عقیده گردد، یکی از مواردی که باعث شکست در زندگی می‌شود دوستی‌های قبل از ازدواج و مقایسه همسر با افراد مختلف می‌باشد و حتی این اشخاص قدرت تصمیم برای انتخاب همسر نیز ندارند چون هر کسی را می‌ بینند فکر می‌‌کنند شاید شخص، بهتر و زیباتری پیدا کنند لذا نمی‌توانند ازدواج کنند. نامه زیر فرستاده کاربری است که دچار این مشکل شده است.
سوال
مدتی است خانواده برای ازدواجم اصرار می‌کنند، برای ازدواج هیچ مشکلی ندارم و از نظر مالی و موقعیت اجتماعی در شرایط بسیار خوبی هستم اما مشکل اینجاست کسانی که به من معرفی می‌کنند حس خوبی برای‌شان ندارم مثلا دو هفته پیش نوه آیت‌اللهی را برایم معرفی کردند اما من نتوانستم حسی به وی پیدا کنم، سال قبل دختری را می‌دیدم که به وی حس خوبی داشتم و مدتی با وی صحبت می‌کردم اما بعدا فهمیدم ازدواج کردند بعد از آن با یک دختر دیگر آشنا شدم که شب و روز به وی فکر می‌کردم، الان دوست دارم اگر قرار هست ازدواج کنم با افرادی مثل آن دخترها ازدواج کنم البته انها زیباترین دختران روی زمین بودند! مسئله دیگر اینکه هر جا مرا راحت قبول می‌کنند فکر می‌کنم حتما مشکلی هست! و در آخر اینکه ایا بعد ازدواج اگر دختر زیبارویی دیدم می‌توانم با وی ازدواج مجدد نمایم؟

پاسخ
دوست گرامی لازمه ازدواج، دختر وزیر یا دختر ایت الله بودن نیست بلکه برای ازدواج بایستی تفاهم و همدلی وجود داشته باشد حال ممکن است شما با یک فرد سرشناس به تفاهم برسید، یا خیر با فردی که خیلی مطرح نیست خوشبخت شوید، البته کفویت در ازدواج مهم است و بهتره طرفین از لحاظ شرایط اجتماعی کفو هم باشند.
در مورد اینکه گفتید عاشق نمی‌شوید باید عرض کنم برای ازدواج عشق اتشین لازم نیست و همین‌که شخص در دل شما جای بگیرد و از وی خوش‌تان بیاید کافی است و به مرور زمان در اثر داشتن تفاهم عشق هم حاصل می‌شود لیکن در مورد شما این موضوع کمی سخت‌ به نظر می‌رسد چون گفتید از اشخاص سهل‌الوصول خوش‌تان نمی‌اید که تا جایی این امر طبیعی است چون پسرها دوست دارند طالب باشند اما اگر بیش از حد باشد ممکن است اینده‌تان را دچار مشکل کند، چرا که با هر دختری ازدواج کنید با خود فکر می‌کنید چرا وی به من جواب مثبت داد؟ و راحت پذیرفت همسرم شود؟ پس ممکن است زندگی تان متشنج شود لذا بهتر است قبل از ازدواج این مسئله درمان گردد.
اما در مورد عاشق شدن تان بعد از ازدواج عرض کنم اگر بنا بر این باشد فرد بعد ازدواج هم دنبال اشخاص دیگر باشد سنگ روی سنگ بند نمی‌شود و شما بعد از ازدواج حق ندارید دوباره دنبال انتخاب همسر باشید مگر اینکه شرایط چند همسری را داشته باشید که مسئله بسیار دشواری است، ضمن اینکه اگر اشخاص خودشان را کنترل نکنند هر روز عاشق یک فرد دیگر می شوند لذا باید بعد ازدواج هم خویشتن دار باشید و یادتان باشد که زندگی به همین سادگی نیست که یکی دیگر را دیدید قبلی را طلاق دهید بلکه زندگی نیازمند تعهد و وفاداری است خود شما هم دوست ندارید همسرتان اگر کسی دیگر را دید از شما طلاق بگیرد و همسر آن فرد شود چرا که نه اخلاقی است و نه جوان مردانه.

  • عنوان: می‌ترسم بعد از ازدواج دوباره عاشق شوم
  • تاریخ: 2015/10/13 03:34
  • تگ‌ها:
  • دیدگاه‌ها

0 دیدگاه‌ها

Top