حدیث

مقاله

ازدواج با پسر کوچکتر از خود اری یا خیر؟

دختری 27 ساله هستم که مدت 4 سال است با پسری که 3 سال کوچکتر از خودم است آشنا هستم و بعد از یکسال دوستی به این نتیجه رسیدیم که دوستی ما به ازدواج بی انجامد اگرچه این آقا کوچکتر از من هستند اما به هیچ وجه نه از لحاظ ظاهری و نه از لحاظ فکری بچه نیستند و خودم شخصا ابرای انجام تمام کارهایم از ایشان صلاح و مشورت می گیرم

مدت دوماه است که مسئله ازدواج در خانواده آقا پسر مطرح شده است با اینکه خانواده ایشان بسیار منطقی برخورد کرده اند اما اقدام به خواستگاری نمی کنند و می گویند ما راضی به این ازدواج نیستیم و صلاح نمی بینیم چون هم این خانم از شما بزرگتر است و هم خانواده ها به هم نمی خورند . درصورتیکه واقعا دو خانواده با هم اختلاف فرهنگی ندارند. خواهش میکنم بهمون بگید تو این شرایط چه باید بکنیم؟؟

*پاسخ*

سلام

ایشون می­توانند برای راضی کردن خانواده­شون از مطالبی که در لینک­های زیر اومده استفاده کنند. هدف اولیه ایشون باید اینگونه تنظیم بشه که رضایت خانوادشون را برای خواستگاری جلب کنه و فقط آن­ها را تا پای خواستگاری بیاره. در این مسیر می­تونه از بزرگ­ترهای فامیل کمک بگیره، با تک­تک اعضای تاثیرگذار خانواده به­ویژه پدر و مادر به صورت جداگانه و در محلی خارج از خونه گفتگو کنه و سعی کنید با دلیل منطقی و عاطفی رضایت آن­ها را بگیره.

اگر ایشون تمکن مالی دارن و می­تونن به تنهایی یا با کمک شما یک زندگی را اداره کنند، در اون صورت می­تونید بدون رضایت پدر و مادر ازدواج کنید، اما این مساله مشکلات بسیاری را هم در کوتاه مدت و هم در بلند مدت پدید میاره که تحمل اونها هم دشواره هم نیاز به فداکارای بسیاری از دو طرف داره.

  • دیدگاه‌ها

0 دیدگاه‌ها

Top