حدیث

مقاله

آیا می توانم تغییرش بدهم؟

باسلام دختری هستم که درخانواده مذهبی زندگی میکنم وخودم نیز مذهبی هستم وهمیشه در تصوراتم همسراینده ام رامذهبی وحتی مذهبی تر از خودم میدیدم.تاحالا چندین تا خواستگار داشنم که هیچکدام اینطو رنبودن غیر از یکی که به دلایلی ان را رد کردم .از تنهایی خسته شدم احساس میکنم که به یه همدم احتیاج دارم.تازگی یه خواستگار دارم که شرایطش تقریبا خوبه ولی تااون اندازه که من دوست دارم مذهبی نیست در مورد بعضی از مسایل با هم اختلاف سلیقه داریم مثلا اون موسقی دوست داره ولی من اصلا موسقی گوش نمیدم و... سوال من این هست که ایا من با عقاید خیلی خشکی دارم اگه بااین پسر که مسایل شرعی اش رابه گفته خودش درحد واجبات انجام میده ازدواج کنم بعدا درزندگی مشترک به مشکل بر نمی خورم؟درضمن یکی از مهمترین هدفهای من از ازدواج بالاتر رفتن درجه ایمان و عقیده ام با توجه به اینکه از نظر اسلام باازدواج دین انسان کامل میشه هست.ایا بااین ازدواج من از هدفم دور نمیشم؟ایا من میتونم اون به طرف خودم جذب کنم؟البته ناگفته نماند که او از هدف من استقبال کرد. باتشکر
*پاسخ*
سلام
شما باید ملاک¬های اصلی زندگیتون را در نظر بگرید و ایشون را با اون ملاک مورد ارزیابی قرار بدید. انجام واجبات و ترک محرمات چیزی است که همه بندگان از سوی خداوند به اون مکلف شدند، حالا اگر کسی اینها را انجام بده ولی مستحبات را ترک کنه یا مکروهات را انجام بده، به نظر نمیرسه خیلی مشکلی وجود داشته باشه. از این رو شما ببینید که ملاک های اصلی که به هیچ وجه نمی تونید از اون ها چشم پوشی کنید چی هستند، طبق همون دست به انتخاب بزنید.
انسان ها اسیر محبت هستند، از این رو این احتمال وجود دارد که با محبت ایشون به سمت شما جذب بشوند. البته این احتمال هم وجود دارد که شما جذب ایشون بشید.

  • دیدگاه‌ها

0 دیدگاه‌ها

Top